İzmir İş Yeri Taşıma

İzmir İş Yeri Taşıma

İzmir iş yeri taşıma, sıradan, amatörce yapılacak iş olmadığından, doğru profesyonel firmayı bulabilmek için sahip olmanız gereken, mutlaka bilmeniz gereken temel ön bilgileri sunmak istiyoruz. Nedir İzmir iş yeri taşımadan önce bilinmesi gereken temel bilgiler? Öncelikle bu işi, gündelikçi eleman ile amatörce yapan işletmeler var. Gündelikçi eleman, nakliyat mesleğinden değildir. Paketleme, ambalaj, taşıma nasıl yapılır bilmez. Bunun sizi ilgilendiren yanı işini bilmeyen personelin iş yeri malzemelerinizi taşıyacak olmasıdır. İster misiniz?

İş yeri taşıma İzmir için araştırma yapar iken, iş yerinizi biz taşırız diyen firmalara vergi levhasını sormayı sanırız unutmazsınız. Siz, yasal firma olduğunuzdan, piyasa da yasal olmayan, hksız rekabet koşullarından beslenen yasa dışı iş yeri taşıma firmalarının olmadığını lütfen sanmayınız. Muhtemelen en yoğun yasa dışı firma sektörü nakliyat sektörü olabilir. Firmanın yasal olması da yetmez sizin açınızdan, İzmir iş yeri taşıma firmasının komisyoncu değil, gerçekten taşımayı yapacak firma olmasına da dikkat ediniz. Komisyonculuk nakliyat sektörü için yasal değildir. Fakat denetim sorunundan dolayı sayıları tahmininizin de ötesindedir. Gereksiz artı komisyon ücreti ödeyeceğiniz gibi, iş yerinizi kimin taşıdığını, iş yerinizi taşıma işinden yasal olarak kimin muhatap olduğunu asla öğrenemeyeceksiniz. Kimin taşıdığını bilmediğinizden olası sorunda muhatap bulamayacak, yasal hukuki haklarınızı savunamayacaksınız. Komisyoncu firma nakliyatı yapan firmaya sorumluluk atar, nakliyatı yapan da komisyoncu firmaya sorumluluğu atar. Pim pon topu gibi gidip gelmek bıktırıcı olacağından eziyete kabusa dönüşecektir.

İzmir iş yeri nakliye için bilinmesi gereken mevzulardan biri de sözleşme yapmadan asla iş yerinize nakliyatçıları sokmayınız, iş yeri malzemelerinize dokundurmayınız. İş yeri taşıma sözleşmesi hem nakliyatçının yükümlülüğünü hem sizin yükümlülüğünü belirler. Yükümlülüklerinin altına imza atmadan iş yeri malzemenize dokundurursanız olası hazar, ziyan, kırılma, çatlama, ezilme, kaybolma, hasar durumunda kimin sorumlu olduğunu yasal olarak belirleyemezseniz. Belirleme süreciniz sancılı ve zor olur. İzmir iş yeri taşıma sözleşmesini mutlaka imzalayarak taşıma işine başlamanızı tavsiye ederiz.

İzmir iş yeri nakliyat dikkatinizden kaçmaması gereken diğer husus ta İzmir iş yeri taşıma sigortasıdır. Bu olurda, iş yeri malzemenize istenmeyen bir şey olursa, sigorta firmasının karşılayacağının güvence verilmesidir. Sigortanın hayatın her alanında ki anlamı bu değil midir?

İzmir iş yeri taşıma fiyatı, firmaları, bizim çalışma tarzımız, araçlarımız, personelimiz, sözleşme ve sigortamıza dair detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen işinde profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişim kurunuz. En sağlıklı İzmir iş yeri taşıma şirketini, en sağlıklı bilgi sonrası seçebilirsiniz.

 İzmir İş Yeri Taşıma