İzmir Evden Eve

İzmir Evden Eve

İzmir evden eve sektörünün geçmişi İzmir kadar eskidir. Fakat İzmir evden eve kelimesi o kadar eski değildir. Şehirleşme, nakliyat araçlarının profesyonelleşmesi ile oluştuğu var sayılabilir. Evden eve sektörü diğer sektörlere benzemiyor. Kamu denetimi yeterli sağlanamıyor. Kamu denetimi olmadığından herkesin her şekilde cirit atmasına meydan bırakıyor. Bir kamyon alan kendini İzmir evden eve uzmanı ilan ediyor. Hatta kamyon alamsına dahi gerek yok. Yurttaşı kandıran herkes komisyonculuk ile İzmir evden eve işini yapıyor. Bunlar yasal mı? Değil. Kim denetleyecek?

İzmir Evden Eve Nasıl

İzmir evden eve sektörünün asıl denetleyicisi yurttaş olmalıdır. Yurttaş vergi kaçıran, vergi kaydı olmayan İzmir evden eve işi yapana eşyasını taşıttırmama da kararlı olursa bir nebze bunları engeller. Vatandaş personeline sigorta yapmayan, kendi elemanın haklarını gasp eden İzmir evden eve işi yapanlara evini taşıttırmaz ise biraz daha fazla bunları denetler. Vatandaş yetki belgesi olmayanlara İzmir evden eve işini yaptırmayı ret ederse bunların barınma şansı pek kalmaz. Biraz da sizin elinizde. “İzmir evden eve işi ucuz olsun da ne, nasıl olursa olsun” diye hareket etmediğiniz zaman bunlar barınamaz. Sizi de başkasını da dolandıramazlar.

İzmir Evden Eve Güvence

İzmir evden eve ilk kuralı yasal firma ile hukuki güvence ile taşınmalısınız. Bu kriteri yerine getirmeyeni evinize almamalısınız. Nakliyat olayını hiç konuşmamalısınız. İzmir evden eve hukuki güvencesi nedir? İzmir evden eve hukuki güvencesi yasal firma ile yapılan ve imzalanan sözleşmedir. Firma yasal güvence, sözleşme vermek istemiyor bu sorumluluktan kaçıyor ise siz zaten güvenmemelisiniz? ”Sözleşme de neymiş kağıt parçasıdır” diyenlerden uzak durunuz. Burada her ne kadar sözleşme önemsizleştiriliyormuş, kendilerine çok güveniyorlarmış gibi yapsalar da asıl olarak yasal sorumluluktan kaçmaktadırlar. Olurda mahkemelik olur ise sorumlukları doğsun istemiyorlar. Kimse mahkeme sevdalısı değildir. Olurda hak kaybına uğrarsanız, pahalı eşyanız kaybolursa, kırılırsa, zarar ziyan görürse, olur da anlaşamaz iseniz sizin haklarınız, malınız, mülkünüz, eşyalarınız ne olacak? Nasıl koruyacaksınız?

Evden eve İzmir mağduru binlerce insan olunca binlerce kez uyarmak da farz oluyor. “Ne var ki İzmir’de bir evden diğer eve eşya taşımak” olsaydı keşke olay. O taşınmada eşyalarınız çalınmasaydı. Günlerce nakliyat aracı beklemeseydiniz. Keşke ön ödemenizi kaptırdığınız nakliyecileri bir daha bulabilse idiniz. Keşke eşyalarınızı oradan oraya taş yığını gibi sürükleyecek param parça edip sonrada “taşınmada olur böyle şeyler” sözünü duymamış olsaydınız. Sizde rahat rahat ne olacak ki İzmir evden eve eşya taşınacak bunun abartılacak neresi var ki diyebilirdiniz değil mi?

İzmir evden eve hikayelerinin hep en olumsularını anlattık ki bir felaket oluşmasın. Yeni olumsuzluklara yer verilmesin. Kötü tecrübeler tekrarlanmasın. İzmir evden eve için yasal firma ile görüşen, yasal firmanın ev, eşya ekspertizi sonrası anlaşan, sözleşme ve sigorta yaptırarak, zamanında olabildiğince güvenle taşınan, tek bir bardağı dahi hasar görmeyen yüzlerce binlerce yurttaş da var. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz.  İzmir evden eve tercihinizi siz yapıyorsunuz.

 İzmir Evden Eve