İzmir Nakliyat Firması

İzmir Nakliyat Firması

İzmir nakliyat firması olarak biz yıllarımızı bu işe verdik. Geldiğimiz noktada biz dahi bu sektörde neyin sanal neyin gerçek olduğunu ayrıştırmakta zorlanır olduk. “Her şey elimizin altında, internette diyor insanlar. Gözlüğümü bile Google ye soruyorum diyenler dahi oluyor.” Bir firma Google veya internette bulunabilecek yerde değilse o firma çok da var olamaz. Sanal dünyada olmak artık firmalar için olmaz ise olmaz bir durum. Bu kolay değil elbette. Kolay olsaydı iyi olurdu.

İzmir nakliye şirketi diye Google ye yazdığınızda karşınıza çıkan yüzlerce siteden, firmadan hangisi gerçekten var nasıl anlayacaksınız? Bunu bilemiyoruz. Ankara’dan ya da İstanbul’dan arama motorlarına İzmir nakliyat firması aratan yurttaş İzmir’de bu firmanın gerçekten var olup olmadığını nereden bilebilir ki? Bilebilir. Bilmesi de gerekir. İzmir nakliyat firmasının uyması gereken kurallar var. Tabi yasal olanlarından bahsediyoruz.

Nakliyat firması İzmir için okul, diploma, şu bu gerekmediğinden önüne gelen çok rahat firma kurmaktadır. Başta devlet olmak üzere bu iş için eğitim gerekmiyor diye düşünüyorlar. Bu pek doğru değil. Sadece yetki belgesi olayı var onu da bilinen aysa dışı yollar ile edinip kullananların olduğunu var saymak da yanlış olmayabilir. Birde vergi dahi açmadan bir kamyonu dahi almadan kendilerini İzmir nakliyat firması olarak sunanlar var. Olabildiğince renkli bir sahadan bahsediyoruz.

Güvenli İzmir Nakliyat Firması

İzmir nakliye firması komisyoncu firma mı? İzmir nakliyat firması korsan firma mı? İzmir nakliyat firması yasal ve düzgün firmam mı? Tüzel kimliği var ise, yetki belgesine sahip ise, araçları kendinin ise personeli sigortalı çalıştırıyor ise, sözleşmeli ve sigortalı çalışıyor ise ödeme sonrası faturalandırma yapıyor ise o en azından yasal İzmir nakliyat firmasıdır. İşini yasal yapıyordur. Profesyonel niteliği ve hizmet kalitesi ayrıdır. Önce yasal nitelik önemlidir.

İzmir nakliyat şirketi aracı yok.  Ama sizden işinizi alıyor başkasına yaptırıyor. Sizden de komisyon alıyor. İşte bunlara komisyoncular deniyor. Yaptıkları yasal değil. İnterneti çok iyi kullanıyorlar. Hiçbir giderleri olmadığından asıl kazanan bunlar oluyor. Siz komisyoncu ya mı doğrudan firmaya mı yaptırdığını çok zor ayırt edebilirsiniz. Ancak sorumluluk gerektiren hallerde bunlar olmazlar. Firmada sorumluluk üstlenmez. İşte o zaman komisyoncu ortadan kaybolur. Siz tek başınıza sorunuzla kalırsınız.

Gerçek İzmir Nakliyat Firması

Nakliyat firması İzmir korsan mı değil mi kolay anlarsınız. Fiyat verem tarzından, sözleşme yapmamasından, gündelikçi eleman çalıştırmasından, fatura kesmemesinden, sözleşme ve sigorta yapmamasından bu firmanın korsan firma olduğunu çok rahat anlayabilirsiniz. Size göre hareket ederler. Koparabildikleri kadar ücret koparırlar. Ücret konusunda alt ve üst sınırları yoktur. Araçları dahil hiçbir şeyleri yasal değildir. Olası mağduriyetinizde bunları siz değil hiç kimse bulmaz. Yok olurlar. Siz “eşyam kayboldu, televizyonum zarar gördü, buz dolabım bozuldu” gibi onlarca şikayet sıralasanız da ne hangi İzmir nakliyat firmasına yaptırdığınızı bulabilirsiniz ne de hakkınızı gözetebilirsiniz. Bazen zorbalaştıkları dahi görülmüştür. “İnsanın parası ile rezil olma” hali tam olarak budur.İzmir Nakliyat Firması