Taşımacılık Sözleşmesi

Taşımacılık Sözleşmesi

Kimi firmalar ne gerek var sözleşmeye der. Kimi firmalarda İzmir taşımacılık sözleşmesini yapmayı asla istemezler. Bu iki durum elbette farklıdır birincisi amatör olabilir fakat ikincisinin niyeti daima kuşkuludur.

İzmir Taşımacılık Sözleşmesi Neden Gereklidir?

İzmir taşımacılık sözleşmesi nedir? Taşıma yapacak firmanın ve taşıma yaptıracak kişi veya kurumun taşıma işinde karşılıklı yükümlülüklerini resmi olarak imzalamasıdır.

Yükümlülükten kaçan firmalar imza atmazlar. Sorumluluktan ürken firmalar imza atmaz istemezler. Hangi firmalar hukuktan, resmiyetten, yasal sorumluluktan kaçar. Yasal olmayan, resmi olmayan firmalar böylesi resmi sorumluluk altına girmek istemezler. Kimlerdir bu firmalar korsan, dolandırıcı ve yasal olmayan firmalardır.

Yurttaş İçin İzmir Nakliyat Sözleşmesinin Önemi

Yurttaş için İzmir nakliyat sözleşmesinin önemi yasal ve hukuk sürecine başvurduğunda belli olacaktır. Her şey olağan seyrinde devam ederek, taşıma başarı ile yapıldığında sözleşmenin zaten başarılı sonucu alınmış demektir.

Taşınma sürecinde olası sıkıntı sorun ve aksaklık durumunda, karşılıklı anlaşmazlık oluştuğunda vatandaşın haklarını savunabilmesi ancak İzmir nakliyat sözleşmesi ile mümkün olacaktır. Sözleşme olmadığında hakime, savcıya ne denebilir ki?

Vatandaş sözleşme yapmadan eşyasını değil taşımak hiçbir nakliyatçının el vurmasına dahi izin vermemelidir. Yasal olan ve resmi olan hiçbir taşımacılık firması da sözleşme yapmadan yurttaşın eşyasını değil taşımak dokunmayacaktır.

Sözleşme anlaşmazlık durumunda, “hakim bey biz böyle anlaştık fakat anlaşamıyoruz, yasa bu duruma ne der” süreci için gereklidir. Burada gerekli olduğu yer anlaşmazlık olduğu yerdir. Anlaşmazlık ise bir çok durumda olabilir. Taşımaya niye saatinde başlamadın dan neden kaza oldu ya kadar benim şe eşyam neden kayıptan neden şu yoldan nakliyat aracını götürme dine kadar sayısız nedenden anlaşmazlık doğabilir. İşler ters gittiğinde, önceden sorumlulukların belirlenmesi, herkesin sorumluluğunu yerine getirmesi ile sorunlar çözülmesi sağlanır. Resmi sorumluluğunu yerine getirmeyen cezai uygulama ile karşılaşır.Taşımacılık Sözleşmesi